Aktualności

 • Szykowny Prezent 18.01.2015
  Pomagamy zapamiętać te najważniejsze chwile… Jesteśmy dumni z faktu, że możemy przedstawić Państwu niezwykłą kolekcję prezentów ślubnych, przygotowanych z myślą o zapamiętaniu na wiecej...
 • Czy 14 luty to dobra data, aby się oświadczyć? 10.02.2013
  Przeciwnicy i tak powiedzą nie, ale być może znajdą inspiracje na swoje zaręczyny. Zwolennicy – zobaczą jak sprawić, by oświadczyny w Walentynki nie były sztampowe. Ale przyznacie, że wiecej...
 • Walentynki 03.02.2013
  Walentynki - podobno to Święto Zakochanych, czyli ludzi z którymi my konsultanci ślubni spotykamy się codziennie. Dlatego rościmy sobie prawo do wypowiedzi na temat tego celebrowanego od wiecej...
 • TOP 10 na 2013 r. 23.05.2014
  Już za chwilę przywitamy Nowy Rok czyli kolejny sezon ślubny coraz bliżej… dlatego pobawię się trochę we wróżkę i spróbuję wytypować 10 trendów 2013 roku. wiecej...
 • W czym wystąpić przed ołtarzem? 23.05.2014
  Kolorowe buty??? Nie, dziękuję! Wstążka w pasie… hmmm… to już było! W 2013 Drogie Panny Młode wkładamy naszyjniki i zapinamy kołnierzyki, tak , tak!!! Nie wiem, czy przekonam was wiecej...

Reklamy google

Tutaj jesteś: Start Przyjęcie weselne Podziękowania dla gości weselnych - praktyczne pomysły
Podziękowania dla gości weselnych - praktyczne pomysły Email

Jak podziękować gościom weselnym Piękny zwyczaj obdarowywania gości weselnych symbolicznym upominkiem, szczególnie pielęgnowany we Włoszech, znajduje uznanie także w Polsce. Stanowi wspaniały sposób na wyrażenie gościom wdzięczności za przybycie, wspólnie spędzone chwile oraz otrzymane życzenia i prezenty.

 

 

 

Wręczanie gościom upominków ma wielowiekową tradycję. Przepiękne bomboniery w postaci kosztownych pudełeczek wręczał gościom swojego dworu król Francji Ludwik XIV.

 

Do ich przygotowania wykorzystywano najszlachetniejsze materiały, takie jak złoto, srebro, kryształ i kamienie szlachetne. We Włoszech zwyczaj wręczania gościom podziękowań związany był początkowo z uroczystością zaślubin, jednak z biegiem lat zaczęto obdarowywać gości także przy okazji innych uroczystości.

 

Obecnie najbardziej cenionym i poszukiwanym przez Narzeczonych upominkiem stały się migdały i czekoladki w lukrze zawinięte w tiul, włożone do woreczka lub ozdobnego kartonika. Zgodnie z tradycją migdały symbolizują życzenia szczęścia, zdrowia, bogactwa, długowieczności oraz cudownych dzieci, składane gościom w podziękowaniu za przybycie na uroczystość. Niektórzy zwracają uwagę, że słodko – gorzki smak migdałów nawiązuje do ludzkiego życia, które składa się zarówno ze szczęśliwych, jak i mniej radosnych chwil. Tradycyjnie wręczanych jest pięć sztuk migdałów lub czekoladek w lukrze, jednak ilość tę można zmieniać w zależności od upodobań. W przypadku uroczystości ślubnych należy jednak pamiętać, by zawsze była ona nieparzysta, co symbolizuje niepodzielność małżonków.

 

 

 

Kolory lukrowanych migdałów mają swoją symbolikę. Poszczególne barwy wręczane są z okazji określonych uroczystości. Oczywiście można dobrać kolor według własnego uznania, jeśli jednak chcieliby Państwo dochować wierności tradycji należy pamiętać, że podczas uroczystości weselnych tradycyjnie wykorzystuje się migdały w białym lub ewentualnie kremowym kolorze. Kolory różowy i niebieski symbolizują chrzest lub narodziny dziewczynki lub chłopczyka. Kolor zielony wiąże się z zaręczynami, natomiast liliowy symbolizuje nadzieję. Z okazji 25-tej rocznicy ślubu wręcza się migdały srebrne, a złote z okazji 50-tej rocznicy zaślubin.

 

Podziękowania dla gości weselnych Podziękowania dla gości weselnych

Pomysły na podziękowania dla gości weselnych

 

Dokonując wyboru rodzaju podziękowań dla gości w firmie DESTINOAMORE macie Państwo możliwość zakupu gotowych upominków lub też skomponowania prezenciku według własnego pomysłu. Proponujemy ozdobne włoskie pudełeczka, tradycyjne bomboniery tiulowe, dekoracyjne woreczki z organzy i satyny oraz inne oryginalne upominki.

 

Oferowane przez naszą firmę akcesoria do samodzielnego przygotowania podziękowań obejmują między innymi oryginalne włoskie migdały i czekoladki w lukrze sprowadzane bezpośrednio od producenta z Włoch, którego jesteśmy oficjalnym przedstawicielem w Polsce. Ponadto oferujemy kilkadziesiąt wzorów włoskich kartoników, ozdobne tiule okrągłe do wykonania tradycyjnej bomboniery, woreczki z organzy i satyny w ogromnym wyborze kolorów, wstążeczki i tasiemki, dekoracje kwiatowe itd.

 

Stale poszerzamy ofertę i wyszukujemy unikatowe na polskim rynku produkty. Zwracamy szczególną uwagę na niepowtarzalne i oryginalne wzornictwo, wysoką jakość wykonania oraz korzystne ceny. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące oferowanych przez nas produktów. Chętnie pomożemy w doborze odpowiedniego asortymentu i doradzimy najlepsze dla Państwa rozwiązania.

 

Podziękowania dla gości weselnych Podziękowania dla gości weselnych

Pomysły na podziękowania dla gości weselnych

Sposób wręczenia zaproszonym gościom podziękowań zależy wyłącznie od decyzji Pary Młodej. Gości można obdarować na przykład przed kościołem. Jest to odpowiedni sposób wręczania podziękowań w sytuacji, gdy chce się obdarować nimi wszystkie osoby, które swą obecnością uświetniły ceremonię zaślubin.

 

Upominki można włożyć do ozdobnego kosza i przekazywać je każdej osobie składającej życzenia. Tradycyjnym sposobem wręczania prezencików jest ich ułożenie przy nakryciu stołu. Podziękowanie kładzione jest na talerzu lub obok niego. Upominek stanowi tym samym uroczy element dekoracji stołu. Do podziękowania można dołączyć karteczkę z nazwiskiem gościa, która pełniła będzie funkcję winietki.

 

Piękne podziękowanie z pewnością stanie się tematem pierwszych rozmów pomiędzy nie zawsze znającymi się gośćmi i przyczyni się do rozpoczęcia miłej konwersacji. Chętnie wybieranym przez Pary Młode sposobem wręczenia upominków jest ich przekazanie w trakcie uroczystości weselnych. Podziękowania zostają dekoracyjnie ułożone na osobnym stoliku. Mogą one zostać wręczone w dowolnym momencie przyjęcia, na przykład po uroczystości podziękowania Rodzicom.

 

Wręczając upominki Para Młoda ma możliwość bezpośredniego podziękowania każdemu z gości. Pięknie ułożone upominki z pewnością już wcześniej wzbudzą zainteresowanie obecnych na przyjęciu gości. Szczególnie fantazyjnie prezentują się podziękowania w kształcie kawałeczków ciasta, które można ułożyć tworząc uroczy tort.

 

Często spotykanym w Polsce sposobem przekazania upominku jest wręczenie podziękowania przy pożegnaniu z wychodzącymi z przyjęcia osobami. Z pewnością będzie dla gości miłym zaskoczeniem fakt, że zamiast lub razem z popularnie wręczanym ciastem otrzymają oryginalny i ciekawy upominek, który wyszukała dla nich Para Młoda.

DESTINOAMORE
Maria Dziedzic – Aleksik
www.destinoamore.pl

 

Tematyka artykułu: podziękowania dla gości weselnych, jak podziękować gościom weselnym,  migdały weselne, kamyczki weselne, gotowe upominki dla gości, tradycja podziękowań weselnych, czekoladki w lukrze dla gości weselnych, wesele
Bookmark and Share
 

 

Banery małe

Reklama