Aktualności

 • Szykowny Prezent 18.01.2015
  Pomagamy zapamiętać te najważniejsze chwile… Jesteśmy dumni z faktu, że możemy przedstawić Państwu niezwykłą kolekcję prezentów ślubnych, przygotowanych z myślą o zapamiętaniu na wiecej...
 • Czy 14 luty to dobra data, aby się oświadczyć? 10.02.2013
  Przeciwnicy i tak powiedzą nie, ale być może znajdą inspiracje na swoje zaręczyny. Zwolennicy – zobaczą jak sprawić, by oświadczyny w Walentynki nie były sztampowe. Ale przyznacie, że wiecej...
 • Walentynki 03.02.2013
  Walentynki - podobno to Święto Zakochanych, czyli ludzi z którymi my konsultanci ślubni spotykamy się codziennie. Dlatego rościmy sobie prawo do wypowiedzi na temat tego celebrowanego od wiecej...
 • TOP 10 na 2013 r. 23.05.2014
  Już za chwilę przywitamy Nowy Rok czyli kolejny sezon ślubny coraz bliżej… dlatego pobawię się trochę we wróżkę i spróbuję wytypować 10 trendów 2013 roku. wiecej...
 • W czym wystąpić przed ołtarzem? 23.05.2014
  Kolorowe buty??? Nie, dziękuję! Wstążka w pasie… hmmm… to już było! W 2013 Drogie Panny Młode wkładamy naszyjniki i zapinamy kołnierzyki, tak , tak!!! Nie wiem, czy przekonam was wiecej...

Reklamy google

Tutaj jesteś: Start Dekoracje ślubne Dekoracja sali weselnej
Dekoracja sali weselnej Email

Dekoracja sali weselnej Odpowiednie udekorowanie sali weselnej, do której zaprosimy naszych gości po ślubie jest równie ważne jak wsytrój kościoła czy dekoracja auta. To właśnie odpowiednia dekoracja domu weslenego tworzy ten niezapomniany klimat i podnosi rangę całej uroczystości. Dlatego warto przyłożyć się do wykonania eleganckich i schludnych dekoracji.

 

 

Magiczny wystrój sali ślubnej, pozwoli na stworzenie niecodziennej atmosfery w ktorej goście będa mogli czuć się wyjątkowo. Dekoracje będą też pięknie się preztować na zdjęciach i filmie, które będziecie oglądać po latach.  Aby jednak osiągnąć zamierzony efekt i stworzyć piękny i elegancki wystrój, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Architektura sali weslenej

Rodzaj dekoracji zależy od architektury sali, w której odbędzie się przyjęcie weselne. Sale eleganckie i stylowe o bogato zdobionych sufitach i ścianach dekorujemy delikatnie i subtelnie, aby nie stworzyć wrażenia przesytu. Świetnie sprawdzą się w takiej sali delikatne dekoracje ze zwiewnych tkanin np. tiul i delikatnych kwiatów. Ten rodzaj dekoracji dyskretnie podkreśli urodę i styl wnętrza. Jeśli mamy doczynienia z salą mniej elegancka i wystawną, która posiada mankamenty i niedociągnięcia, które należałoby ukryć, zróbmy to. W takim wnętrzu możemy, a wręcz powinniśmy pozwolić sobie na bardziej rzucającą się w oczy dekorację, która przysłoni ewentualne braki sali. W przypadku tego wnętrza możemy posłużyć się bogatymi dekoracjami z balonów (girlandy, brama z balonów czy kolumny), pod sufitem możemy podwiesić dekoracje z materiałów ozdobione kwiatami. W ten sposób ukryjemy mankamenty, a sala zyska na urodzie. W przypadku takiej sali nie zapomnijmy również o przystrojeniu wejścia , bo brak takiej dekoracji może zepsuć nawet najlepszy efekt w środku.

Stoły dla gości

Dekoracja domu weselnego Kolejnym ważnym elementem, o który powinniśmy się zatroszczyć jest odpowiednie udekorowanie stołów dla gości. Ważne są tu eleganckie obrusy, serwetki, który powinny być w kolorystyce współgrającej z wystrojem sali. Warto też upiększyć stoły delikatnymi dekoracjami kwiatowymi ustawionymi w  wysokich szklanych naczyniach na cienkiej nóżce, tak aby nie przeszkadzały gościom w rozmowie i jedzeniu. Pamiętajmy, by kwiaty, jeśli będą to żywe kompozycje, miały delikatny, subtelny zapach, który nie przyprawi gości o ból głowy. Całość pięknie uzupełnią świece poustawiane na stołach w wysokich lichtarzach. Nie zapomnijmy też o wizytówkach z  nazwiskami gości, do których można dołączyć małe podziękowanie za przybycie lub zdradzić kilka atrakcji weselnych.

Oświetlenie sali

W nawiązaniu do wspomnianych świec, powinniśmy zadbać o odpowiednie oświetlenie sali. Tak więc oprócz świec na stołach, które stworzą romantyczny nastrój, powinniśmy zrezygnować z jednego, ostrego światła podwieszonego pod sufitem, i zastąpić je raczej delikatnym oświetleniem punktowym, które poprzez rozproszenie światła stworzy odpowiedni klimat w sali.

Stół Państwa Młodych

Dekoracja sali weselnej Centralnym punktem naszej dekoracji powinien być stół, przy którym zasiądą Państwo Młodzi. Jest to najważniejszy dzień w ich życiu, dlatego dekoracja stołu powinna być również szczególna. Do tej dekoracji można wykorzystać kompozycję stworzone ze zwiewnego materiału połączonego z kwiatową girlandą, która będzie spływać ze stołu. Miejsce za Młodymi, również powinno być odpowiednio udekorowane. Można np. zawiesić delikatną, przeźroczystą tkaninę, podświetlić ją od tyłu lampkami, wszystko udekorować bramą z kwiatów, a na materiale zawiesić dwa stykające się dziubkami gołąbki, dwa splecione serca, dwie obrączki lub kompozycję kwiatową.

Dodatkowe atrakcje na sali weslenej

Jeśli mamy dużo miejsca na sali możemy pokusić się o ustawienie specjalnego stołu, na którym będzie przygotowana kompozycja z różnych owoców, win i innych alkoholi. Tak zwany stół winno-owocowy na pewno będzie ciekawą atrakcją dla gości. Możemy też zaproponować gościom tzw. stół wiejski, gdzie wyłożone będą prawdziwe wiejskie specjały jak kiełbasa własnej roboty, smalec, ogórki kiszone, piwo itp. Aby jeszcze lepiej upamiętnić tę imprezę, można wyłożyć księgę gości, w której nasi goście dokonają pamiątkowych wpisów. Dodatkowym elementem dekoracyjnym będą ozdobne zawieszki na alkohol, które tematycznie powinny współgrać z całą koncepcja dekoracyjną sali.

Bukieciki, wizytówki i inne dodatki 

Warto w tym doniosłym dniu zadbać o należyte uhonorowanie i podziękowanie przybyłym na waszą uroczystość gościom. Ciekawym pomysłem mogą być tu ozdobne wizytówki z nazwiskami gości tzw. winietki, które oprócz tego, że pomogą nam sprawnie rozsadzić gości, mogą posłużyć także w innym celu. Na takich winietkach możemy umieścić kilka ciepłych słów podziękowania gościom za przybycie i chęć towarzyszenia nam w tym doniosłym dniu. Oprócz winietek takie podziękowania można umieścić na osobnych ozdobnym rulonach przewiązanych wstążką w kolorze dekoracji sali weselnej. Na takich rulonikach można oprócz podziękowań umieścić krótki, zabawny wierszyk lub aforyzm. Inna forma podziękowania może być przygotowanie małych, ozdobnych bukiecików, które oprócz tego, że będą miłą pamiątką z waszego wesela, uzupełnią i upiększą dekorację stołów weselnych. Innym ciekawym pomysłem jest przygotowanie małych upominków dla gości, zapakowanych w ozdobne pudełeczka lub dekoracyjny tiul. Taki podarkiem ślubnym mogą być specjalne dekoracyjne czekoladki, słodkie migdały lub inne słodycze. Jeśli mamy sporo czasu i pieniędzy można pokusić się o przygotowanie szklanek i serwetek z imionami waszych gości.  

Ostatnio przechodzi do nas moda na organizowanie uroczystości ślubnych na świeżym powietrzu w tzw. plenerze. Jest to na pewno oryginalny pomysł, który można zrealizować w sezonie letnim. Podstawowym warunkiem jak i mankamentem tego pomysłu jest pogoda, jej brak może ,,położyć” całą uroczystość. Z pewnością jednak okazały, duży, biały namiot ustrojony balonami, girlandami z kwiatów i nastrojowymi lampionami, na pewno będzie tym, co wyróżni naszą uroczystość i nada jej niezapomnianego charakteru i uroku.

Przygotowując dekorację sali ślubnej należy pamiętać o jeszcze jedne ważnej rzeczy. Przygotowany wystrój sali weselnej powinien współgrać z suknią Panny Młodej i jej wiązanką oraz pasować do charakteru zaplanowanej przez nas uroczystości.

Bookmark and Share
 

 

Banery małe

Reklama