Aktualności

 • Szykowny Prezent 18.01.2015
  Pomagamy zapamiętać te najważniejsze chwile… Jesteśmy dumni z faktu, że możemy przedstawić Państwu niezwykłą kolekcję prezentów ślubnych, przygotowanych z myślą o zapamiętaniu na wiecej...
 • Czy 14 luty to dobra data, aby się oświadczyć? 10.02.2013
  Przeciwnicy i tak powiedzą nie, ale być może znajdą inspiracje na swoje zaręczyny. Zwolennicy – zobaczą jak sprawić, by oświadczyny w Walentynki nie były sztampowe. Ale przyznacie, że wiecej...
 • Walentynki 03.02.2013
  Walentynki - podobno to Święto Zakochanych, czyli ludzi z którymi my konsultanci ślubni spotykamy się codziennie. Dlatego rościmy sobie prawo do wypowiedzi na temat tego celebrowanego od wiecej...
 • TOP 10 na 2013 r. 23.05.2014
  Już za chwilę przywitamy Nowy Rok czyli kolejny sezon ślubny coraz bliżej… dlatego pobawię się trochę we wróżkę i spróbuję wytypować 10 trendów 2013 roku. wiecej...
 • W czym wystąpić przed ołtarzem? 23.05.2014
  Kolorowe buty??? Nie, dziękuję! Wstążka w pasie… hmmm… to już było! W 2013 Drogie Panny Młode wkładamy naszyjniki i zapinamy kołnierzyki, tak , tak!!! Nie wiem, czy przekonam was wiecej...

Reklamy google

Tutaj jesteś: Start Dekoracje ślubne Dekoracja auta do ślubu - praktyczne porady
Dekoracja auta do ślubu - praktyczne porady Email

Dekoracja auta do ślubu Dekoracja auta wiozącego parę młodą do ślubu, jest równie ważna jak wystrój kościoła czy sali weselnej. Powinna współgrać z charakterem całej uroczystości oraz suknią i wiązanka Panny Młodej. Możliwości dekoracji auta jest naprawdę bardzo wiele. Zaczynając od gotowych elementów dekoracyjnych aż po wykwintne dekoracje z żywych kwiatów.

 

 

Tak naprawdę obecnie jedynym ograniczeniem wystroju ślubnego auta jest tylko wyobraźnia i zasobność portfela Państwa Młodych.

Przed wyborem dekoracji zdecydujcie czym pojedziecie do ślubu

Przed wyborem dekoracji auta ślubnego, zdecydujcie czym chcecie jechać do ślubu. Jak zapewne się domyślacie inaczej przystraja się  elegancką limuzynę, inaczej dorożkę, a jeszcze inaczej samochód w stylu retro. Warto o tym pomyśleć już kilka miesięcy przed ślubem. Stylowe auto do ślubu Natchnienia można poszukać w wypożyczalniach limuzyn ślubnych  jak również w Internecie.  
Jaki pojazd wybrać? To tak naprawdę zależy tylko i wyłącznie od  stylu bycia Państwa Młodych oraz stylu uroczystości. Wciąż  na topie są klasyczne, długie,eleganckie limuzyny jak również unikatowe modele stylowych aut. Na przejażdżkę można wybrać również stary, zabytkowy samochód, który z pewnością doda uroku i powiewu tajemniczości całej ceremoni ślubnej.
Coraz bardziej popularne stają się bryczki, które można wykorzystać zarówno latem jak i zimą. Odświętnie ubrany woźnicy jak i  pięknie przystrojone konie na pewno będą niebanalnym elementem uroczystości. Hobbyści i pasjonaci często wybierają pojazdy, które są ich życiowymi pasjami. Niebanalne wrażenie zrobi przyjazd do ślubu wojskowym Hammerem czy klasycznym Harleyem. Oczywiście można również skorzystać z tradycyjnych aut przystrojonych w oryginalny sposób.

 

 

Dekoracja auta ślubnego wykonana ze sztuczne kwiatów i ozdób

Dekoracja auta na slub ze sztucznych elementow Dekorację auta ślubnego można wykonać we własnym zakresie korzystając z gotowych elementów dekoracyjnych. Można je  nabyć praktycznie w każdym salonie z dekoracjami ślubnymi. Wybór jest ogromny, od klasycznych  kwiatów i balonów po wiązanki, girlandy, koraliki, perełki, kokardy oraz przeróżne ozdoby na lusterka, anteny i klamki. Bardzo ciekawy efekt  zapewnia zastosowanie zwiewnych tkanin typu szyfon lub tiul. Stworzone w ten sposób kompozycje nadają autu lekkości, zwiewności i odrobiny tajemniczości.
Dekoracj auta tego typu cechuje trwałość i łatwość montażu. Dodatkowo wykorzystując sztuczne kwiaty i ozdoby zyskujemy pewność, że nie zwiędną zbyt wcześnie i nie zepsują zaplanowanego efektu. Obecnie technika wytwarzania sztucznych kwiatów i ozdób kwiatopodobnych sprawia, że niewiele różnią się od swoich żywych odpowiedników, dlatego wbrew pozorom taka dekoracja może wyglądać naprawdę efektownie.

Dekoracja auta ślubnego z żywych kwiatów

Dekoracja auta zywymi kwiatami Bardzo oryginalne i na czasie są obecnie dekoracje aut ślubnych wykonywane z żywych kwiatów. Wyglądają one bardzo pięknie i naturalnie. Ich mankamentem jest niestety bardzo często krótka żywotność. Zwłaszcza w miesiącach letnich kwiaty wytrzymują kilka godzin, potem więdną. Zimą natomiast narażone są na przemrożenie i inne niekorzystne warunki atmosferyczne. Należy o tym pamiętać przy wyborze żywych ozdób samochodowych. Obecnie są stosowane specjalne preparaty i plastykowe flakoniki z wodą, które przedłużają żywotność kwiatów, tak aby wymarzona dekoracja wytrwała możliwe jak najdłużej. Jeżeli jednak ktoś ma obawy, żywe kwiaty można zastąpić lub uzupełnić różnego rodzaju girlandami z traw, kłosów zbóż i kwiatów polnych, które wytrzymują dłużej niż kwiaty cięte, a zapewniają równie piękny i niepowtarzalny efekt.

Solidny montaż dekoracji ślubnych to podstawa...

Równie ważne co sama dekoracja jest sposób mocowania dekoracji ślubnych do samochodu. Wszystkie elementy dekoracji powinny być przymocowane do auta mocno i stabilnie, tak aby nie zniszczył ich silniejszy podmuch wiatru, szybka jazda kierowcy czy też warunki atmosferyczne. Kwiaty, wiązanki i stroiki najczęściej mocuje się do auta za pomocą specjalnych przyssawek lub dwustronnej taśmy klejącej. Ważne aby wcześniej nie woskować za mocno auta, bo dekoracja (zwłaszcza na przyssawki) nie będzie chciała się trzymać.
Pomysły na układ dekoracji ślubnych są różne. Można umieszczać je na samochodzie w sposób symetryczny lub asymetryczny. Popularne są też małe bukieciki lub wianuszki. Często też na samochodzie umieszcza się girlandy w kształcie litery V. Nie zapominajmy o ustrojeniu tyłu auta, drzwi, relingów i klamek.

Nie może zabraknąć tablicy rejestracyjnej…

Dekoracja ślubna tablicy rejestracyjnej przy dekoracji auta ślubnego nie można oczywiście zapomnieć o ozdobnej tablicy rejestracyjnej samochodu. I tu pomysłów jest również całe mnóstwo:

 • Państwo Młodzi
 • Młoda Para
 • Nowożeńcy
 • imiona: Agnieszka i Piotr
 • Just Married

Dodatkowo aby orszak weselny był jeszcze barwniejszy, do zabawy można wciągnąć gości weselnych i poprosić ich o ustrojenie swoich aut.  Taki orszak weselny na pewno na długo pozostanie w pamięci Państwa Młodych i wszystkich gości.

Nie rezygnuj z dekoracji auta ślubnego

Nie warto rezygnować z wystroju auta ślubnego, ponieważ podkreśla ona odświętny charakter uroczystości i na długo pozostaje w pamięci Państwa Młodych i gości. Wybór dekoracji zależy ostatecznie od tego, czym Para Młoda zdecyduje się jechać do ślubu. Należy pamiętać jednak, aby sam samochód, jego charakter jak i dekoracja tworzyły jedną spójną całość.

Bookmark and Share
 

 

Banery małe

Reklama